- Novinky
   - E-Mail
   - Prezentace
 
 - Chat

   - Fórum

  
- Recenze
   - Rasy
- Zbraně
   - Věci
   - Síla
   - NPC Charaktery
   - Multiplayer

   - Cheaty
   - Návod

   - Screenshoty
   - Obal
   - Anim. ikonky

   - Trailery
   - Wallpapery
   - Demoverze

   - Screen Savery
   - Postavy do MP
   - Mapy - MP,SP

   - Savey
   - Patche

   - Čeština
   - Modifikace


 


Už tady bylolidí 

 

Zbraně

Svetělný meč

Je to elegantní zbraň rytířů Jedi.("Tato zbraň je tvůj život, Anakine" - Citát Obi-Wana Kenobiho v epizodě II). Ve hře si můžete zvolit buďto meč,dva meče nebo tyč. Můžete si vybrat rukojeť i barvu čepele. Tuto zbraň budete asi využívat nejvíce ze všech. Pomocí světelného meče dovedete odrážet paprsky (nikoliv rakety a granáty :-), které na vás nepřátelé vystřelí. Postava střely vykrývá automaticky a když se dobře trevíte můžete paprsek odrazit zpět na nepřítele a eliminovat ho tak. Pomocí Síly můžete meč i házet.
 

DL-44 Blaster Pistol

Tato zbraň nahradila Bryar Blaster Pistol z JK II. Je to základní zbraň kterou dostanete do každé mise, ale že je základní neznamená, že má nekonečnou munici.Primární mód střílí celkem přesně, ale způsobuje jen minimální poškození.Sekundární mód nabíjí energii pro vetší poškození. Sekundárním módem nepřítele zabijete na jednu ránu do hlavy. Stejný typ blasteru používá i Han Solo.


E-11 Blaster Rifle

Tuto zbraň již dobře známe z JK II. Primární mód je celkem přesný, ale střílí pomalu. Zato sekundarní mód střílí zhruba 700 paprsků za minutu. Což je slušná kadence. Kdo hrál MAFII ví, že Tommy Gun má kadenci 600 nábojů za minutu (jen pro porovnání), ale střílí všude kolem jen né do nepřítele. Světelným mečem se celkem snadno vykrývá. Nosí jí u sebe vetšinou Stormtroopeři, Imperiální důstojníci (Pozor, ti vetšinou používají sekundární mód a ten se už tak snadno nevykrývá) a Rodiani (Ufonci s tykadly a zelenou kůží).


Tenloss Distruptor Rifle

Zbraň také dobře známá z JK II. Je to normální sniperovka známá i z jiných her. Primární mód je celkem na nic, ale nejde střelu vykrýt mečem. Jediové na vyšší úrovni však mají schopnost automaticky střelám uhýbat.V sekundárním módu můžete libovolně zoomovat a když chvíli podržíte tlačítko pro střelbu a trefíte nepřítele tak ho roztavíte a nic z něj nezbyde krom zbraně, která dopadne na zem :-)


Wookie Bowcaster

Je to stará známá Wookieská kuše. Byla v JK I i II a teď i ve III. Primární mód střílí malé zelené projektily, ale pokud ho nabijete vystřelí vějíř až pěti střel najednou. Tím je umění NEzasáhnout nepřítele :-) Sekundární mód střílí větší střeli které se odrážejí od stěn (maximálně, ale asi 5x :-(
Používá jí wookie Chewbacca (Žvejkal) a Weequayové (takový ti hnusáci se zjizvenou hlavou a dvěma copánky).


Imperial Heavy Repeater W/Concussion Launcher

Opět stará dobrá zbraň z JK II . Primární mód střílí tak nepřesně jak to jen jde. Střílí malé šipky rychlostí zhruba 1500 projektilů za minutu. Celkem špatně se vykrývá mečem i na vysoké úrovni. Vykryješ vždy tak 40 šipek z 50. Sekundární mód střílí magnetické koule, které níčí vše v širokém rádiusu. Sekundární mód nejde mečem odrazit, ale můžete jej vrátit zpět majiteli  pomocí Síly PUSH, což se vám stejně asi nepodaří.Nosí ji většinou Trandoshané.


Destructive Electromagnetic Pulse Gun (DEMP 2)

Pro změnu zase známá zbraň z JK II. Primární mód střílí malé magnetické koule, které ničí vše živé v
malém rádiusu (Spíše se musíte trefit přímo do nepřítele). Sekundární mód nabíjí energii pro větší účinek. Když se nabije na maximum vystřelí obrovskou kouli elektřiny, která smete vše z povrchu v rádiusu zhruba 5 metrů což je docela užitečné když se někdo někde krčí a vy ho nemůžete zastřelit ani tam nedohodíne granát.


Golan Arms FC-1 Flechette Weapon

Jak jinak. Zase zbraň ze dvojky. Primární mód střílí mnoho malích kuliček najednou (podobně jako dnešní brokovnice). Sekundární mód střílí dva malé tepelné granáty. Nosí ho u sebe imperiální admirálové. Mečem je skoro nemožné vykrýt primární mód, ale pokud střelíte granáty na Sitha vrátí vám je zpět pomocí Síly PUSH a vybouchnete vy.


Stouker Concussion Rifle

Toto je další novinkou v JA. Primární mód střílí dlouhé laserové paprsky. Má to takovou sílu,že vás to odhodí o kousek dozadu. Sekundární mód stříli pulzní kouli, která vás neodhodí dozadu. Primární ani sekundární mód nejde vykrýt mečem. S touto zbraní jsem se poprvé setkal zde, takže o ní toho moc nevím.

 

Merr Sonn PLX-2M Portable Missile System

A je to tu zase. Zbraň z JK II. Asi se podivíte, ale tahle zbraň nestřílí žádné laserové paprsky ani energetické koule ani nic podobného. Je to obyčejný raketomet. Primární mód střílí rakety, ale kdežto když držíte déle sekundární mód a máte pořád zaměřeného nějakého nepřítele, tak si ho raketa zaměří a pokud jí vypustíte tak za ním létá a kličkuje dokud do něj nenarazí. Prakticky nelze uniknout (Jistá smrt). Rakety se ovšem velice snadno zbavíte pomocí Síly PUSH.


Thermal Detonator

Tato zbraň byla v JK,JK II a ve trojce samozřejmě nesmí chybět. Je to tepelný granát, který když házíte v první osobě tak to vypadá prapodivně. Pokud se dotkne něčeho teplého :-) tak vybouchne. Bohužel jsou všechny rasy co máte na výběr teplokrevné :-( Nosí ho u sebe vždy Granové (Tříoké krávy s obříma rukama). Také jde vracet Sílou PUSH anebo do něj můžete na zemi střelit třebas E-11 Blaster Rifle a on odskočí. Nejlepší je ale utéct co nejdál.Že ho po vás někdo hází poznáte tak, že slyšíte pípání (aktivování) granátu. Primárním i sekundárním módem ho házíte.Trip Mine

Zase jeden velkolepý návrat z JK II. Je to přísavná mina vystřelující laserový paprsek na protější zeď. Když někdo (i vy nebo váš kamarád) poruší paprsek tak mina vybouchne. Jde odstřelit jakoukoliv zbraní. Primárním i sekundárním módem ji připevníte na zeď.Detonation Pack

Opět comeback z JK II. Je to bomba s dálkovým odpalovačem, kterou jsem využíval spíše v multiplayeru. Primární i mód ji připevní tam kam míříte. Sekundární mód ji odpálí.

 

PS: Celkem se v JA změnili jen dvě zbraně a to je DL-44 Blaster Pistol a Stouker Concussion Rifle.
      Autoři všechny ostatní zbraně nechali napokoji a to není vůbec na škodu. Nedovedu si JK          
      představit například bez E-11 Blaster Rifle nebo Wookie Bowcaster. Ale za DL-44 jsem opravdu
      rád. Vždy jsem si chtěl vyzkuošet blaster Hana Sola.